Pročitajte iskustva radnika iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske i regiona pre nego što se prijavite za posao. Stvarne plate, odnos menadžmenta i uslovi u kancelariji ili proizvodnji – na jednom mestu.
Dobre stvari: Trenutno, pojedine kolege.
Loše stvari: SVE!. Lose. Koliko posla ima, koliko se ljudi prate, koliko su ljudi ograniceni, plata mora da budem duplo veca. Povecanja se desavaju jednom u godinu ipo dana, mozda i dve 70e. Menadzeri ne rade nista, ne bore se za ljude ovde. A firma samo pokazuje koliko dobro zaradjuju i nista vise od toga. Da ne pric
Dobre stvari: Nzm po koga dobro
Loše stvari: . Kompanija kao kompanija je super.Jedina zamerka je ta sto su plate ostale niske u odnosu na zivotni standard koji je promenjen
Loše stvari: PozitivnoGeneralno dobri uslovi rada, uigran HR sistem i odnos prema zaposlenima je korektan. Prilika za napredovanje postoji kao i u svakoj korporaciji za one koji su snalažljivi. Generalno se ceni trud i zalaganje.ZamerkeKao i svaka korporacija, dešava se da ne postoji jasna komunikacija između timova, ima dosta procedura koje zamaraju a moraju da se ispoštuju i dosta posla zna da bude repetitivno i bez nekog izazova iako se projekat predstavlja kao jako bitan u startu.
Loše stvari: PozitivnoSjajno okruženje za rad i stvarno se oseti sjajna startup kultura koja počinje od vrha i kolektivne želje za uspehom i napretkom. Nudi se sjajan prostor za napredovanje, i okruženje je takvo da se podržavaju inicijative koje zaposleni pokrenuZamerkeNemam
Loše stvari: Talent tim. Plata je ok, talent tim je postao jako los. Do pre godinu i po dana je bio sjajan.
Dobre stvari: Redovna plata. U mesec dana imaš dva slobodna dana. I ako ti je obećano 4 . Kad odeš na trudničko ne plaćaju po 3 meseca platu.
Loše stvari: Sve. Ne dao ti Bog . Žene istovaraju kamion , secaju gajbe, stalni mobing.
Loše stvari: PozitivnoPuno projekata, dinamično okruženjeZamerkePlata mora da bude bolja, puno prekovremenih sati, napredovanje upitno
Dobre stvari: Trud i zalaganje dela zaposlenih... Korektno i fer ponasanje poslovodje, nadredjene u objektu u kome radim
Loše stvari: Stresni posao. Rad svega jedne ili najvise dve kase. Realno je potreba za jos najmanje jedne. U objektu postoje tri kase. Ja kao glavni kasir sam pod velikim pritiskom. Drugi kasiri moraju da pune radnju, primaju magacin, zbog manjka zaposlenih u magacinu. Nervozni su i netrpeljivi, narocito prema potrosacima, po mom misljenju zato sto su takodje pod velikim pritiskom i moraju previse poslova da odrade u kratkom vremenskom periodu.. Dobro radno okruzenje. Fer ponasanje nadredjeog, poslovodje objekta. Povecan stres usled hronicnog manjka zaposlenih, sto je realno problem u vecini trgovackih lanaca u Beogradu. Mislim na okruzenje, kolege/koleginice. Ostalo je, pristojno.
Loše stvari: Kako je izgledao procesProces pocinje testiranjem na sajtu kompanije. Potom sledi telefonski intervju sa regruterom, nakon cega se testira znanje jezika sa profesorom istog. Nakon toga sledi razgovor sa buducim tim liderom i nakon uspesnog razgovora ponuda za posao.
Dobre stvari: Ne znam
Loše stvari: Sve je dozvoljeno potrosacima, cak i nasilje, u bilo kom smislu... A kompanija ne stoji iza vas... Sem pojedinaca sa kojima radite
Loše stvari: PozitivnoOdlicna lokacija kancelarije. Opremljenost kancelarije. Tim ljudi. Mentorstvo. Rukovodstvo. Ovo je sjajna prilika za studente da pronađu svoj prvi posao i osete korporacijsku kulturu. Verujem da je sada omogućen i 100% remote rad.ZamerkeNema većih zamerki. Radom od kuće rešen je problem usklađivanja smena.
Loše stvari: Kako je izgledao procesKlasičan proces selekcije, prvo sam imao razgovor sa HR, nakon toga sam dobio zadatak i na samom kraju sam imao tehnički razgovor. Posle sam dobio ponudu za posao koju sam prihvatio.
Dobre stvari: IMA MLADIH LJUDI POZITIVNIH LJUDI KOJI SE NARAVNO VRLO CESTO MENJAJU CIM SHVATE STA I KOLIKO TREBA DA RADE ZA 40.000 NE ZNAM DA LI SU SVESNI SA VRHA FIRME DA SVAKA CISTACICA U SRBIJI MOZE IMATI VECU PLATU OD TE
Loše stvari: LOS JE SAM SISTEM , KAKO MISLE DA NEKO RADI 8-9-10 SATI DNEVNO ZA 40.000RSD TO NEMA NIGDE ,KAKO IH UOPSTE NIJE SRAMOTA DA ZOVU LJUDE NA RAZGOVOR I DA IM TO PONUDE ,A PRITOM OPIS POSLA JE ITEKAKO OBILAN! RUDNIK PRAVI RUDNIK!. IZRABLJIVACI !!! PREVISE RADI ZA JAKO MALE PARE
Loše stvari: PozitivnoNajbolji utisak su na mene ostavile kolege, atmosfera je veoma opuštena i prijatna. U svakom trenutko možeš nekome da se obratiš i svi žele da ti priskoče u pomoć.ZamerkeMislim da bi trebalo poraditi na mogućnostima napredovanja.
Dobre stvari: Pojedini kvalitetni ljudi u kompaniji, koji se uglavnom i ne primećuju od onih koji vole da se dokazuju pametnim ali nažalost nisu kapacitet
Loše stvari: Nepoštovanje radnika, omalovažavanje radnika, male plate, loša organizacija posla, loši ljudi na vodećim pozicijama
Loše stvari: Kako je izgledao procesJavili su mi se posle desetak dana i zakazali mi tehnicki intervju.Intervju je vodio iz sume covek koji je team lead za Srbiju .Nisam mogao da verujem kada sam video da ce intervju voditi iz sume.Da stvar bude jos gora propustio je polovinu intervjua zbog problema sa internetom.Devojka iz HR-a je morala da ga pokriva.Nisam mogao da verujem da neko ovako neozbiljan i neprofesionalan moze da postane team lead u jednoj ozbiljnoj stranoj firmi.Bas neprijatno iskustvo
Dobre stvari: Fleksibilnost i ažurnost.
Loše stvari: Obim posla koji periodično stiže i koji je nemoguće pokriti pod uslovima koji upper management krira. Open space tip radnog mesta, galama na radnom mestu i distrakcije tokom rada.. Korektan odnos prema zaposlenima, odlično rukovodstvo (management), prilika da se nauči dosta o mindset-u van granica Srbije.
Loše stvari: PozitivnoAtmosfera u mom timu je bila dobra, zahvaljujući pre svega Headu koji je davao sve od sebe da ne osetimo propast agencije u Beogradu. Privatno zdravstveno osiguranje preko bodova je dobro, ali se dobija tek nakon godinu dana zaposlenja. Radno vreme je fleksibilno i mogli smo raditi remote, hibridno ili iz kancelarije.ZamerkeTehnologije koje se koriste su zastarele, radili smo samo na veb sajtovima, ništa kompleksno, pa nismo mogli ni da se razvijamo. Nema izazovnijih projekata da možeš da učiš. Ironija je da je agencija izbacila product za merenje zadovoljstva zaposlenih, a nije uspela da reši opšti haos u svojoj agenciji i odlazak više od polovine zaposlenih u manje od godinu dana. To govori da agencija ne ume da se izbori da se problemima, vrlo je nestabilno. Plate su daleko ispod proseka, povišice su nepostojeće ili slabe jer se stalno govori da se nema novca.
Dobre stvari: Plata koja je iako mala na vreme i tacno isplacena.
Loše stvari: Pumpa na kojoj sam ja radio,prvenstveno kolektiv koji se sastoji od nekoliko zenskih kolega koje su jako lose,namestaju otkaze prave manjkove a iste ne placaju posle krivicu svaljuju na druge!. Pumpa ko pumpa,deru te al bukvalno po 12 sati smene,nemas slobodno za praznike,Bozic,Uskrs kod njih se radi sve u 16.Rukovodstvo lose,kolektivi su krajnji uzas,potkradnja,namestanje otkaza.