Pročitajte iskustva radnika iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske i regiona pre nego što se prijavite za posao. Stvarne plate, odnos menadžmenta i uslovi u kancelariji ili proizvodnji – na jednom mestu.
Loše stvari: PozitivnoUtisak je pozitivan. Ljubazni zaposleni, spremni su da pomognu pocetnicima. Postoji mogućnost napredovanja sto je jako bitno. Preporuka za rad u kompaniji. Plata je bila 50 000 za početnike.ZamerkeSa moje strane nema zamerka.
Dobre stvari: Prva smena i nema rad vikendom, ponekad.
Loše stvari: . Firma koja samohranoj majci samoj sa detetom nisu produžili ugovor misliš šta očekivati od njih!
Dobre stvari: Što su veliki timovi, pa nikada niste fokusirani i osuđeni na komunikaciju sa malim brojem ljudi i dobro je to što može dosta da se nauči.
Loše stvari: Međuljudski odnosi i plata.. Loši međuljudski odnosi. Svi vam se smeju u facu a čim okrenete leđa kreće komentarisanje i ogovaranje.
Loše stvari: Kako je izgledao procesIntervju sa menadzerom (30ak min) gde se izjasnis za koju platu bi radio, sta te zanima od projekata, kakva si osoba i oni predstave firmu. Tehnicki intervju (oko 1h) sa nekim standardnim pitanjima iz struke. Razgovor sa menadzerom gde se dogovorite za detalje oko pocetka rada i na koji projekat bi zeleo da odes.Pitanja sa intervjua Koje vrste memorije vidi C? Standardni zadaci sa nizovima, pokazivacima, strukturama itd. Static, volatile, const, pa igranje sa const i pokazivacima, pa ima li smisla const i volatile... Mutex, semaphore, objasni ukratko svaki task state...
Dobre stvari: Rad u prvoj smeni
Loše stvari: Nepostovanje, preveliki pritisak i kad treba i kada ne treba, mala zarada, licemerje, neprijateljska atmosfera. Mnogo pritiska uz minimalnu zaradu i postovanje
Dobre stvari: Kolege
Loše stvari: Sve ostalo. Ako je neko na višoj poziciji od vas, između vas i psa nema razlike
Loše stvari: Kako je izgledao procesNažalost, sve malo zbrzano i na trku-frku. Nisu pitali (pretpostavljam nikog) kad mogu da pocnem zadatak, i odmah su postavili rok (iako verovatno ima kandidata i koji su već zaposleni). I sami sastanak nakon zadatka je ugovoren maltene bez dogovora obe strane, i to za vikend. Ne znam sta bi bilo da nisam mogao da se odazovem na termin koji su napisali. Utisak su popravili na razgovoru jer su bili srdačni, raspoloženi, konkretni i otvoreni povodom svakog pitanja, što jako cenim. Verujem da su dobra kompanija pa se nadam da će dobronamerno shvatiti ovu kritiku te popraviti proces selekcije u smislu poštovanja tuđeg vremena i organizacije.Pitanja sa intervjua Pitanja su bila vezana za prokekte, iskustva i znanja
Dobre stvari: Kolege umeju da budu veoma predusretljive, generalno medju kolegama vlada dobra atmosfera.
Loše stvari: . Nedovoljno organizovana menadzerska struktura, uz veoma netransparentne i cesto promenljive odluke menadzmenta.
Loše stvari: PozitivnoLicno nemam jer firma u Srbiji nije razvojni centar cak iako se tako izjasnjava, nego je proizvodni pogon iliti fabrika. Razvoj, kog ima malo, jer je u pitanju Automotive firma, se strogo drzi u Nemackoj medju Nemcima. Sav onaj zatupljujuci i dosadni deo posla se salje na druge lokacije medju kojima je i Srbija.ZamerkeKad smo se mi zaposljavali 2020. i 2021. na intervjuima su nam obecavali razvoj softvera i hardvera, ali nazalost, to nije R&D centar, nego obicna fabrika. Ispostavilo se da je firma ista kao i druge automotive firme u Srbiji, a govorili su da nece biti tako. Nazalost, kao prva i druga tura ljudi niko nije mogao da se unapred raspita gde dolazi. Posao se svodi na cistu papirologiju, sastancenje i brigu o tome koliko komada i gde ce se isporuciti CFM-ova, koje komponente su jeftinije za koji cent od drugih itd. Jako, jako lose za inzenjere. Odlicno za osobe u oblasti prodaje, nabavki itd. Ovde se ne proizvodi novi proizvod niti se unapredjuje stari, nego se taj jedan te isti, sa sitnom promenom neke komponente, prodaje drugim firmama i tu se nikom ni ne isplati da se ista novo pravi. Rad se svodi na "requirements" i sastancenje sa klijentima i sa kolegama iz inostarnstava do besvesti, bez da se ista inzenjerski razgovara.
Dobre stvari: Ništa
Loše stvari: Sve. Vlasnici sebični, izvlače novac preko strane firme. Odnos prema zaposlenima čista nula. Paranoični
Dobre stvari: Ništa
Loše stvari: Mobing direktorke finansija koja se meša u sve posle koji nisu njena nadležnost, pretnje otkazima, zapošljavanje ćerke koja radi na punu platu ,a ne pojavljuje se na poslu.. Mobing, pretnje otkazima, loša organizacija posla , međuljudski odnosi loši.
Dobre stvari: To sto mozes upoznati dobre kontakte da madjes drugi posao
Loše stvari: Sve je lose, plata mala i neredovna, licimeri na sve strane pluas zaposljavaju koga stignu bez provere ikakve. Losa organizacija, losi uslovi, platu kad vidis obradujes se koliko je retko vidis, a nikad ne znas koliko ces dobiti jer direktorica uzima sebi koliko joj treba
Dobre stvari: Saradnja medju radnicima.
Loše stvari: Dosta toga. Loše organizovan posao od strane direktora. Neuvažavanje primedbi zaposlenih nižerangiranih radnika i svaljivanje krivice na iste od direktora i vlasnika firme.
Loše stvari: PozitivnoДобра организација рада, добар колектив, пристојна опрема, занимљив посао.ZamerkeНемам озбиљне замерке до сада. Савет: избегавати (непоуздана) MS 'решења' колико год је могуће ;)
Dobre stvari: Kolegijalnost u rangu sa ostalim kolegama
Loše stvari: Ljudi koji nemaju strucnu spremu za obavljanje pojedinih poslova na visim pozicijama koji obicnim radnicima postavljaju nehumane uslove za rad. Mala plata, veliki zahtevi. Radnici nezadovoljni i bez motivacije
Dobre stvari: Ništa nije dobro.
Loše stvari: Loši uslovi za rad, loša plata, loša organizacija, neprofesionalizam, mobing, menadžment.... Obećanje glupom radovanje, topli obrok 30din, regres 30din, 13. plata ne postoji, noćni rad ne plaćaju, vikend ne plaćaju, državni praznik ne plaćaju, napreduju cinkaroši i uvlakači dok dobri radnici gube zdravlje i živce, platu ne povećavaju, minimalac ne povećavaju za 14,5% već za 8% i to kad oni
Dobre stvari: Poštuje se zakonski minimum i privatno zdravstveno osiguranje
Loše stvari: Apsolutne neznalice su na visim menadžerski pozicijama, svi su u nekom srodstvu
Dobre stvari: Nekad je bilo dobro mnogo toga. Sad sve manje stvari.
Loše stvari: Pojedinci koji se nalaze na vodećim položajima. Nekad je bilo dobro, sad je sve gore. Na vodećim pozicijama su loši ljudi
Dobre stvari: Redovna plata.
Loše stvari: Lose postavljeno prema radnicima i pocenjivanje radnika,jel svi dole radimo i muški i ženski poso i to niko nceni. I wvi radimo isto a oni odvajaju neko vise plaćen neko manje,a svu isto radimo.
Dobre stvari: Redovna plata
Loše stvari: Los izbor rukovodilaca u objektima, kruta pravila kojih se drzi i na svoju stetu. Vlasnik se pita za sve.