Recenzije zaposlenih o poslodavcima na Balkanu

Pročitajte iskustva radnika iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske i regiona pre nego što se prijavite za posao. Stvarne plate, odnos menadžmenta i uslovi u kancelariji ili proizvodnji – na jednom mestu.

person
ConcordSoft Solutions
01.03.2023

Loše stvari: PozitivnoOdlična atmosfera, prijatno okruženje i mogućnost napredovanja su tri ključna pojma vezana za ovu kompaniju. Projekti su zanimljivi a nove ideje uvek dobrodošle što atmosferu čini prijatnijom jer otklanja strah od 'glupih' pitanja i predloga. Kolegijalnost je na izuzetnom nivou, svako je uvek dostupan i spreman da pomogne što olakšava posao svima a pogotovo junior developerima koji imaju ogromnu mogućnost za napredovanje. Viši menadžment konstantno i kontinuirano radi na poboljšanju organizacije, posvećuje pažnju svakom zaposlenom i uvek je spreman da izdvoji vreme za razgovor. Radni prostor je moderan i čini da se ljudi osećaju dobro, raspoloženo i produktivno.ZamerkeNema zamerki

Team Sava
28.02.2023

Loše stvari: Kako je izgledao procesTehnički zadatak Razgovor sa HR-om Tehnički intervju sa team leadom Ponuda

Firma: Team Sava
Player
28.02.2023

Dobre stvari: Imam super kolege, od nekih moze bas bas dosta da se nauci o opremi i kul mi je sto imam priliku da slusam muziku na razlicitim uredjajima.

Loše stvari: Nekad ima previse posla, ali naviknes se ako te zanima oprema ili instrumenti. Ok je firma, zanimljivi brendovi, uvek se nesto desava, brzo prodje smena

Firma: Player
Woby Haus
28.02.2023

Dobre stvari: Redovna plata

Loše stvari: Los menadžment, atmosfera, uslovi rada pod mobingom , razlika u platama. Los menadžment, rade veze, ne postuje se vredan radnik, plata nije svima uskladjena... Velike razlike u platama za isto radno mesto

Firma: Woby Haus
Elita cop
28.02.2023

Dobre stvari: Dobro je što uvek imaju ugovorenog posla ,čak i preko zime .

Loše stvari: Vozači rade bez zakonski obavezne pauze i odmora i naterani su da rizikuju svoj život i život ostalih učesnika u saobraćaju zbog pritiska nadređenih da voze u velikom pretovaru,sa jako lošim gumama na vozilima koja su izrabljena. Plata nije cela na račun,onaj deo koji se deli u kešu nikad nije koliko ste zaista zaradili.Uvek vam skidaju radne sate.Ako odete na godišnji odmor plaćeni ste jako malo,što niko ne zna da objasni kako se obračunava.Odnosno jako skupo vas košta da odmorite...Recimo da za 10radnih dana izgubite 250e. u odnosu da ste radili što je protiv svih prava .Šef transporta nije dorastao tom poslu ni u jednom segmentu osim da u ime profita pritiska ljude da krše sva pravila i zakone .Tako izrabljeni i umorni čekate dan kad ćete dobiti kovertu u koju stave koliko oni zele.Ljudi su na ivici egzistencije umorni i poniženi.Rade nezadovoljni .

Firma: Elita cop
Paysend
28.02.2023

Loše stvari: PozitivnoStrong collaboration skills Open communication and active listening Positive attitude and willingness to help each other Supportive and encouraging work environment High level of professionalism and work ethic Dedication to achieving goals and delivering high-quality results Flexibility and adaptability in response to changes and challenges Diverse range of skills and expertise that complement each other Continuous learning and development opportunities provided by the company Celebrating achievements and milestones as a teamZamerkeSo far none

Firma: Paysend
Telesign d.o.o.
28.02.2023

Loše stvari: PozitivnoKompanija je jako dobra i orijentisana prema zadovoljstvu zaposlenih. Dobar paket benefita kao sto su: flexy time, home office, team bulding. Takodje moguce je usavrsavanje na licnom nivou na raznim seminarima i kursevima koje kompanija obezbedjuje.ZamerkeLokacija kancelarije nije na idealnom mesto sto otezava put do posla i trosenje dodatnog vremena. U kompaniji nije obezbedjena kantina pa su zaposleni primorani da narucuju hranu dostavom. Brzina napredovanja nije na zavidnom nivou.

SmartCat
28.02.2023

Loše stvari: Kako je izgledao procesUbrzo nakon moje prijave za praksu, pozvana sam na intervju. Razgovoru su prisustvovali HR i dve osobe iz tima u kom sam kasnije bila. Razgovor je trajao oko 1h i pričali smo o kompaniji, o meni, o mom obrazovanju, interesovanjima, projektima i tehnologijama na kojima sam radila. Veoma prijatan razgovor.

Firma: Smartcat
SmartCat
28.02.2023

Loše stvari: PozitivnoPraksa u SmartCat-u mi je mnogo pomogla da postavim kriterijume za svoja buduća zaposlenja. Iskusne kolege, dobri ljudi, bez ikakve tenzije i pritiska, kompanija posluje veoma uspešno. Za pohvalu je i veoma dobra organizacija u svakom segmentu. Plata i benefiti su odlični. Možete brzo i kvalitetno napredovati. Za svakog zaposlenog postoji jasno definisan career path. Nažalost, nisam dobila ponudu za posao, nisam sigurna iz kojih razloga. U svakom slučaju, moja iskrena preporuka.ZamerkeJedino šta je meni falilo je bio detaljniji feedback.

Firma: Smartcat
Erste Bank a.d. Novi Sad
28.02.2023

Loše stvari: Kako je izgledao procesTest engleskog i još 2 kruga razgovora.Pitanja sa intervjua 1. Kažite nam nešto o sebi. 2. Da li znate nešto o incident managementu? 3. Koliko dobro poznajete AD, DHCP? 4. Da li se nekada saradjivali sa vendorima? Zašto baš vi mislite da ste idealna osoba za ovaj posao?

ConcordSoft Solutions
28.02.2023

Loše stvari: PozitivnoPruzena mi je mogucnost da se kao pocetnik okusam u IT svetu. Od samog starta za mene je bio zaduzen mentor koji me je uvodio u proces rada, pomagao oko novih tehnologija i bio otvoren za moja pitanja i nejasnoce. Nakon strucne prakse vrlo brzo sam dobio mogucnost rada na prvom projektu, susreo se sa realnim problemima koje sam sam resavao ili uz sugestiju mentora, i uz svakodnevne edukacije dosao do sigurnosti u obavljanju posla. Pozitivna strana je sto postoji mogucnost napretka, radi se na zanimljivim projektima, pa je samim tim i progres rasta plate veci. ***Dobra je ekipa, nadjemo se cesto na picu, preko leta organizujemo druzenja, sportske aktivnosti, radne prostorije su top***ZamerkeNemam trenutno zamerke.

BlackRock (Formerly eFront)
28.02.2023

Loše stvari: PozitivnoOdlicni benefiti u kompaniji. Dobra organizacija timova, dobre kolege. Zaista dosta prilika za napredovanje i ucenje, jedna od boljih kompanija za QA rolu.Zamerkehibridni model rada, ne moze da se radi fully remote.

Akvelon
28.02.2023

Loše stvari: Kako je izgledao procesPosle prosleđene prijave za posao, usledio je razgovor sa hr službom preko skajpa kako bi mi predstavili poziciju i dali više informacija o kompaniji. Nakon uvodnog hr razgovora, imao sam tehnički intervju. Na moj email o pitanju statusa tehničkog intervjua, poslali su mi pregled ocena po oblastima iz kojih sam bio ispitivan. Sledeći korak je bio slanje neke vrste predugovora (pre-offer) koji sam dostavio potpisan uz pitanje kada će nove pozicije biti otvorene. Kako je proces selekcije bio pred sam kraj prošle godine, rekli su mi da će se nove pozicije otvoriti početkom ove. Sredinom januara sam poslao email sa pitanjem ima li nekakvih novosti međutim već mesec i po dana mi se hr služba ne javlja... Zaista neprofesionalan odnos prema kandidatu.

Firma: Akvelon
SCGM d.o.o.
28.02.2023

Loše stvari: Organizacija. Šefovi gledaju radnike po ulizivanju, vođenju kod poštara na pečenje...

Firma: SCGM d.o.o.
Red Black Tree d.o.o.
28.02.2023

Loše stvari: Kako je izgledao procesIntervju kome su prisustvovali HR i dve osobe iz developer tima. Prijatan razgovor. Sve pohvale za devojku iz HR-a. Nakon intervju, usledio je test sa 24 pitanja: razne oblasti programiranja.

Red Black Tree d.o.o.
28.02.2023

Loše stvari: PozitivnoPraksa u ovoj kompaniji je odlična prilika za ljude koji nemaju neko veće znanje i iskustvo, ali za kvalitetno obrazovane ljude nije moja preporuka. U kompaniji rade iskusni ljudi, sa dosta znanja, ali isto tako ima i dosta ljudi koji se samo prave da znaju, a ustvari jako slabo znaju. Ukoliko želite da kvalitetno napredujete, zaobiđite ovu kompaniju.ZamerkePrva i najveća zamerka je totalna neorganizacija u svim segmentima. Projekat na kom smo radili je totalno neorganizovan. Nema jasno definisanih zadataka, sve je polovično. Moraš da vučeš za rukav nekoga da bi ti objasnio kako i šta funkcioniše. Mislim da ni oni tačno nisu sigurni šta se radi. Onboarding projekta je bio jako loš. Ako pošalješ poruku nekome iz tima, može se desiti da je vidi, ali ti ne odgovori, a ti moraš podsetiti tu osobu da ti odgovori (tako mi je rečeno).

Elektroprivreda Srbije
27.02.2023

Dobre stvari: Planiranje godišnjeg odmora, po potrebi raniji izlazak sa posla, i kašnjenje na dolazak

Loše stvari: Administracija, uslovi za rad, tehnika ispašta zbog "papira", inženjeri se bave papirologijom i administracijom, a ne tehnikom, zapošljen prevelik broj nestručnog kadra, niske plate (primera radi, plata inženjera je ista kao 2012. godine, ili čak i manja). Sve u svemu, kompletno stanje je veoma loše, a o tome govori i previše inženjera koji su dali otkaz u prethodne 2-3 godine

NLB DigIT DOO
27.02.2023

Loše stvari: PozitivnoPrijatna atmosfera za rad, zadovoljstvo timom i podrškom u procesu onboardinga. Fleksibilnost. Mogućnost kombinovanog rada(od kuće, iz kancelarije).Zamerke

Firma: NLB DigIT DOO
Decathlon
27.02.2023

Dobre stvari: Samo redovna plata

Loše stvari: Sve je loše, od menadžemta koji ima manje iskustva od većina zaposlenih kao prodavca. Napredovanje preko veze

Firma: Decathlon
Univerzitet Singidunum
27.02.2023

Dobre stvari: Mogu se naći zanimljivi i pozitivni ljudi među kolegama.

Loše stvari: Sve. Uprava, tj. vlasnici misle da su bogovi. Svi zaposleni peru njihov prljav veš, a oni se prave da smo mi njima crno ispod nokta. Mobing je na jako visokom nivou. Par rospija rospija, ništa ne radi, glavni posao im je da vlasnici prijave ko je sa kim od zaposlenih išao na pauzu i ko je, ne daj bože, nešto o njima rekao. Naravno, takvi i takve u firmi najbolje prolaze. Ako malo duže ostanete na bolovanju, ispašće skandal jer se to gleda kao zloupotreba njihove dobrote, a ne ljudska potreba i pravo zakonom zagarantovano. Ko se prevari pa pokaže sa je sposoban, fin i normalan dobiće natovarenu grbaču poslom koji nema veze sa radnim mestom. Sav dodatan posao koji uradite nikada vam neće biti plaćen. Subote se rade, ali se ne računaju u mesečnu satnicu koja je ugovorom navedena. Subote se rade za džabe. Ovo pišem hladne glave kada su mi se slegli utisci…da neko ne pomisli da sam sveže besna na svog bivešeg poslodavca i posumnja u istinitost ovoga što pišem. Loših stvari ima previše i ja ih dalje neću pisati. Moj savet svima: OD SINGIDUNUMA KAO POSLODAVCA ŠTO DALJE.

Podeli svoje iskustvo